پی وی سی

بست های لوله پی وی سی pvc برق

بست لوله پی وی سی

بست های لوله پی وی سی برق

لوله برق لوله هایی ااست که از آن به عنوان پوشش سیم ها  جریان الکتریکی استفاده می شود تا از جریان برق در مقابل عوامل خارجی از قبیل فشار , خوردگی , تغییرات دمایی شرایط آب و هوایی و نیز پارگی محافظت نماید از جمله این لوله ها , لوله های پی وی سی این نوع  یکی از پر استفاده ترین متریال های تولید شده در صنعت برق کشی ساختمان بوده که در مقایسه با نوع قبلی از خصوصیات و مشخصات خاصی برخوردار هستند ؛ یکی از ملزمات هر لوله استفاده از بست است , از بست های لوله پی وی سی برق به عنوان نگهدارنده لوله برق استفاده شده و بر سرعت برق کشی می افزاید . آریا پلیمر سمنان تولید کننده لوله پی وی سی برق و اتصالات در خدمت شماست . چنانچه قصد همکاری با مجموعه را دارید با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • معرفی بست لوله پی وی سی برق
  • استفاده از بست در لوله های برق چه اهمیتی دارد ؟
  • انواع مختلف بست های لوله پی وی سی برق
  • روش نصب بست لوله

قیمت لوله پی وی سی برق

بست لوله پی وی سی

معرفی بست لوله پی وی سی برق

بست های لوله پی وی سی برق قطعات کوچکی بوده که به کمک آن می توان اجرای تأسیسات برقی ساختمان را سرعت بخشید ؛ برای امنیت بیشتر مسیر لوله کشی این بست ها را کنار دیوار و یا سقف ها وصل می کنند این قطعات در انواع مختلف تولید شده و طبق شرایط محیط کار کاربرد دارند .

استفاده از بست در لوله های برق چه اهمیتی دارد ؟

  • تسریع در اجرای لوله کشی
  • فراهم شدن امکان نصب کابل ها در هر موقعیت و مکانی
  • دوام و پایداری بسیار بالا
  • افزایش ایمنی کار
  • حذف اقداماتی از قبیل حفاری , جوشکاری و…

انواع مختلف بست های لوله پی وی سی برق

بست های فلزی عایق دار :

یکی از پر استفاده ترین بست های لوله پی وی سی برق بست فلزی عایق دار است این نوع علاوه بر تحمل وزن بسیار بالا به دلیل روکش پی وی سی در سطح خود در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد به همین دلیل اکثر صنایع از این نوع در محیط های باز استفاده می کنند این بست ها ارتعاشات در لوله ها را به خوبی جذب نموده و بر طول عمر آن می افزاید .

خرید اتصالات برق پی وی سی

بست های پایه دار :

این دسته از بست ها طراحی به خصوصی داشته و به همین دلیل از آنها در موارد خاص استفاده می شود این نوع متشکل از دو پایه است و این دو پایه وظیفه داشته لوله برق در تأسیسات برقی ساختمان را به دیوار یا سقف اتصال دهند .

بست های ریلی :

بست های ریلی یکی دیگر از پر استفاده ترین بست ها در تأسیسات برقی ساختمان است این بست فلزی می تواند لوله و اتصالات را به دیوار یا سقف اتصال دهد  .

بست های پلاستیکی :

به طور کلی بست های پلاستیکی برای نگهداری لوله ها و اتصالات پلاستیکی در تأسیسات برقی کاربرد دارند بست های فلزی در مقایسه با این نوع مستحکم تر هستند .در محیط های مرطوب که در معرض واکنش های شیمیایی قراردارند از این نوع استفاده می شود .

بست های اسپیت :

این نوع از بست ها نیز در تأسیسات ساختمانی و صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته و در مقایسه با دیگر بست ها کاربرد بیشتری دارد همچنین در انواع یک طرفه , دو طرفه و روکش دار طراحی می شوند ؛ بست های اسپیت از دو حلقه فلزی ساخته شده و بر حلقه زیرین لوله مورد نظر قرار داده و حلقه بالایی به روی لوله کشیده و بر روی دیوار یا سقف اتصال می دهند قبل از خرید این بست بهتر ایت سایز لوله را به خاطر داشته باشید .

بست های چنگکی :

این نوع مورد استفاده برای محکم کردن لوله کاندوئیت می باشد همچنین این بست ها به شکل دو تکه , نیم دایره مجزا از فلز گالوانیزه گرم یا فولاد ساخته می شوند در بخش بالایی چنگک ها سوراخ هایی است که توسط پیچ های آچار خور می توان ان را محکم نمود .در ادامه چنگک ها درون ریل بست به شکل یک رکاب قرارگرفته و به طور کامل محکم می شوندپس از آن لوله ها از درون بست عبور داده می شود .

روش نصب بست لوله

 بست های مورد استفاده در تأسیسات برقی ساختمان ها معمولا از طراحی به خصوصی برخوردار هستند همین علت نیز موجب شده تا نحوه نصب آنها با یکدیگر متفاوت باشد این نوع متشکل از دو بخش اصلی هستند بخش اصلی این تجهیزات محل قرار گیری لوله فلزی بوده و قسمت دیگر آن به سقف یا دیوار متصل می گردد برای نصب این ابزار در ابتدا محل مورد نظر در دیوار یا سقف را با دریل سوراخ کرده و درون آن رولپلاک قرار می دهند در ادامه بست توسط پیچ ها به دیوار یا سقف اتصال می یابد .

قیمت عمده جعبه کلید برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *