پی وی سی

پلی اتیلن چیست ؟

پلی اتیلن

پلی اتیلن چیست ؟

پلی اتیلن ماده پلیمری بوده که دارای خاصیت ترموپلاستیک می باشد ، این خاصیت موجب شده تا این مواد پس از رسیدن به نقطه ذوب به حالت مایع درآید ؛ این مواد  دارای ساختار کریستالی شکل یا کریستال های نرم است؛  این مواد در گریدهای تجاری در گرید های تجاری PE80 , PE63 و PE100  در بازارهای جهانی موجود بوده که برای ساخت پلاستیک ها و محصولات متنوع کاربرد دارند .پلی اتیلن ها مطابق با چگالی آنها به دسته های مختلفی اعم از سنگین , سبک و سبک خطی دسته بندی می شوند و یکی از مهم ترین مصارف آن در صنعت مواد غذایی است به این دلیل که پلی اتیلن ها سمی نیستند . آریا پلیمر سمنان تولید کننده لوله های برق و اتصالات پی وی سی در خدمت شماست . جهت دریافت لیست قیمت با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

 • انواع پلی اتیلن ها
 • پلی اتیلن چه کاربردی دارد ؟
 • ویژگی های مهم پلی اتیلن ها
 • پلی اتیلن ها چه قیمت هستند ؟

قیمت لوله پی وی سی برق

پلی اتیلن

انواع پلی اتیلن ها

پلی اتیلن های سبک ( LDPE ) :

شاخه های جانبی این نوع به شکل تصادفی با یکدیگر متصل شده و شکل نامنظمی را به وجود می آورند در این ماده تعداد شاخه ها بلندتر و بیشتر وزنجیرهای مولکولی فواصل بیشتری از هم دارند بنابراین چگالی آن کمتر از دیگر گریدها بوده و بسیار انعطاف پذیر تر هستند .

پلی اتیلن های سنگین ( HPDE ) :

ساختار این ماده به علت ماهیت زنجیره پلیمری مقاومت به چگالی بالایی داشته و با توجه به پایین بودن تعداد و کوچک بودن شاخه ها بلورینگی آن بالاست .

خرید لوله خرطومی با قیمت تولیدی

پلی اتیلن های سبک خطی ( LDPE ) :

این نوع طیف وسیعی از پلی اتیلن های شفاف و الاستومری تا کدر و خشک را شامل شده و از ان در زمانی که سفتی و مقاومت بالا همراه با چگالی پایین و انعطاف پذیری در نظر باشد استفاده می شود .

پلی اتیلن ها با وزن مولکولی بسیار زیاد ( UHMWPE ) :

این نوع پلی اتیلن  توسط کاتالیزورهای متالوسن ساخته شده و مقاومت سایشی و مقاومت ضربه و شیمیایی فوق العاده همراه با ضریب اصطکاک کم دارد همچنین به دلیل داشتن خواص فیزیکی و مکانیکی مطلوب طول عمر زیاد و سازگاری با بدن برای تولید مفاصل استخوانی کاربرد دارد .

پلی اتیلن چه کاربردی دارد ؟

کاربرد پلی اتیلن با چگالی بالا :

برای تولید لوله های پلی اتیلن و اتصالات و نیز مخازن پلی اتیلن استفاده می شود ساخت بطری ها , تولید جعبه های حمل و نقل , ظروف نگهداری مواد غذایی , بطری ها , کیسه های بسته بندی و… از دیگر کاربرد این مواد است .

کاربرد پلی اتیلن با چگالی پایین :

از این مواد برای ساخت ورق های پلیمری , ظروف بسته بندی , الیاف , پوشش های محافظ سطوح فلزی , لوله های مخصوص آبیاری و… استفاده می شود .

کاربرد پلی اتیلن های خطی با چگالی پایین  :

از این مواد برای ساخت قطعات پلاستیکی , ساخت پوشش ها و فیلم های محافظ , روکش های کابل برق و… استفاده می شود .

قیمت  تولیدی جعبه کلید برق

کاربرد پلی اتیلن ها با وزن ملکولی بسیار بالا :

مصارف این نوع مختص به تولید قطعات خاص ماشین صنعتی , پوشش های ضد گلوله , تجهیزات دفاعی و.. می شود.همچنین خواص این نوع پلیمر موجب شده تا از آن در علوم پزشکی در کاشتنی های ارتوپدی اعم از ران و زانو استفاده شود به علاوه جایگزینی عالی برای استخوان ها بوده که از کامپوزیت های پلی اتیلنی و ترکیبات سرامیکی مانند بتاتری کلسیم فسفات برای آن استفاده می شود .

دیگر کاربردهای پلی اتیلن ها شامل ؛ تولید مصالح عایق ساختمانی , تولید مخازن و محفظه ها برای نگهداری لوازم دارویی بهداشتی , ساخت انواع لوله ها , ساخت اسباب بازی , استفاده در صنایع خودروسازی , ساخت لوازم بسته بندی و.. است .

ویژگی های مهم پلی اتیلن ها

 • چگالی کمتر در مقایسه با آب
 • امکان تولید در ابعاد مختلف
 • در دمای خیلی پایین انعاطاف پذیر بودن
 • قیمت مناسب داشتن
 • شکل پذیری مطلوب
 • مقاوم در برار خوردگی و مواد شیمیایی
 • تحمل حرارت بالای 13 درجه سانتی گراد

پلی اتیلن ها چه قیمت هستند ؟

قیمت مواد پتروشیمی مطابق با تنوع , پیچیدگی فرآورده های تولیدی و بازار مصرفی تعیین می گردد و معمولا محصولات پتروشیمی اعم از پلیمرهای مهندسی به علت کاربردهای ویژه گرانقیمت بوده و نسبت به دیگر مواد پلیمری ارزش افزوده بیشتری را دارا هستند ورق پلی اتیلن در ضخامت و چگالی مختلف تولید می شوند و قیمت هر ورق با در نظر گرفتن نوع و مصرف آن متفاوت است .

انواع بست لوله پی وی سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *