پی وی سی

انواع نیپل در لوله کشی

نیپل در لوله کشی

انواع نیپل در لوله کشی

نیپل در پایپینگ خطوط لوله قطعه ای از خانواده اتصالات بوده که از یک تکه لوله تشکیل شده و برای اتصال به دو لوله یا دو اتصال با دنده مادگی از دو طرف دارای دنده روپیچ است , نیپل ها به طور معمول به عنوان ارتباط دهنده از یک اتصال به گونه دیگر می باشند ؛ نوع دنده ای آن نسبت به نوع ساکت ولد رایجتر بوده و در موقعیت هایی که قصد تغییر قطر لوله و اتصال به لوله ای با قطر کوچکتر یا بزرگتر داریم استفاده می شود ؛ انواع نیپل در لوله کشی با توجه به کاربرد و نوع استفاده انتخاب می شود . آریا پلیمر سمنان تولید کننده لوله های برق پی وی سی با قیمت کارخانه لوله و اتصالات pvc در خدمت شماست. برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • پر کاربردترین انواع نیپل در لوله کشی
  • انواع نیپل بر اساس کلاس
  • نیپل مغزی چیست ؟
  • راهنمای انتخاب نیپل مناسب

خرید لوله برق pvc

نیپل در لوله کشی

پر کاربرد ترین انواع نیپل در لوله کشی

نیپل های فنری :

از پر کاربردترین انواع نیپل در لوله کشی , نیپل فنری بوده که در رادیاتور در شبکه لوله کشی ساختمان کاربرد دارد و از جمله مزیت های فنری بودن آن این است که انعطاف پذیری بالایی داشته و باعث نصب هر چه راحت تر رادیاتور می شود حتی به عنوان جایگزین برای رادیاتور به جای اتصالات برنجی می توان استفاده نمود.

نیپل های  ثابت گالونیزه :

از آنجا که برخی لوله های به دلیل برخی عوامل مانند شرایط محیطی و ویژگی های سیالی که درون لوله عبور می کند در معرض فرسایش و زنگ زدگی قرار میگیرند , برای اینکه فرآیند گالوانیزه طول عمر لوله را افزایش می دهد استفاده از لوله گالوانیزه بهترین انتخاب است برای لوله های گالوانیزه نیز از نیپلی هم خوان با خود لوله استفاده می شود ؛ این نوع مانند نوع فنری متحرک نبوده و تنها برای افزایش طول اتصالات و لوله استفاده می شود .

نیپل های فانتزی :

تمام لوله های مورد استفاده در صنعت لوله کشی بزرگ نیست ؛ به عنوان مثال در منازل مسکونی  برای لوله کشی گاز , لوله کشی آب و.. به دلیل اینکه این لوله ها از لوله های صنعتی کوچکتر هستند از نیپل فانتزی استفاده می شود ؛ این دو دارای ظاهر شکیل تری بوده و با توجه به اینکه یک سمت یا هر دو سمت دارای رزوه می باشد به دو دسته نیپل یکسر دنده و نیپل دو سر دنده تقسیم می شود .

تولید کننده اصلی  قوطی کلید پریز

انواع نیپل  بر اساس کلاس

انواع نیپل در لوله کشی بر اساس کلاس به سه دسته 3000 , 6000 و 9000 تقسیم می شود .

نیپل های فشار قوی کلاس 3000 , 6000و9000 تکه ای کوتاه از لوله مانیسمان بوده که دارای رزوه در دو سر ابتدایی و انتهایی خود یا یکسر دنده بوده و در انواع سایزهای استاندارد تولید و مورد استفاده قرار میگیرد  سایز رایج آنها از 1/2 اینچ تا 3 اینچ است ؛ این نوع از قطعات پر کاربرد در تأسیسات بوده و تحمل فشار بالایی دارد ؛ از جمله کاربردهای این نیپل ها می توان به تأسیسات منازل , عملیات آبرسانی , انتقال گاز , حرکت سیالات و.. برای متصل نمودن انواع لوله ها اشاره نمود .

نیپل مغزی چیست ؟

اتصالات در دو نوع پیچی یا دنده ای ساخته می شوند , استفاده از اتصالات غیر دنده ای گالوانیزه مشکلات خوردگی و پوسیدگی لوله ها را ایجاد می کند یکی از این اتصالات مغزی های می باشند , نیچل های مغزی در سایزهای مختلف و جنس های مختلف به شکل کربن استیل , استنلس استیل و آلیاژی با اتصال رزوه و جوشی تولید می شوند .

راهنمای انتخاب  نیپل مناسب

انواع مختلف نیپل در لوله کشی متفاوت است هنگام خرید آن باید چند نکته را در نظر گرفت از جمله این نکات کاربردی بوده که از این ابزار انتظار دارید به عنوان مثال در لوله کشی و جابه جایی سیالات شیمیایی باید نیپلی انتخاب شود که تهیه شده از لوله مانیسمان باشد , نکته دیگر شرایط و وضعیت محیطی بوده که لوله و نیپل در آن نصب می شود در این رابطه می توان به رطوبت محیط , تابش نور خورشید , احتمال تماس یافتن با مواد شیمیایی , درجه دما و.. اشاره نمود ؛ مورد آخر نیز ضخامت و مشخصات فیزیکی لوله بوده که در لوله کشی استفاده می شود.

خرید لوله خرطومی برق نسوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *