پی وی سی

انواع تبدیل در لوله کشی

انواع تبدیل در لوله کشی

انواع تبدیل در لوله کشی

تبدیل یکی از انواع اتصالات بوده که دو لوله با قطرهای مختلف را به یکدیگر متصل می نماید ؛ اتصالات تبدیلی برای تغییر سایز در انشعاب لوله ها مورد استفاده قرار میگیرد به عنوان مثال برای تغییر لوله 1 اینچی در صورتی که قرلر باشد مصرفی اجرا نماییم که لوله 3.4 اینچی جوابگو باشد در اینجا از این اتصال استفاده می شود برای باز و بسته کردن تبدیل ها نیز از انواع آچارهای سر تخت مانند آچار فرانسه استفاده می شود ؛ انواع تبدیل در لوله کشی در دو نوع تبدیل هم مرکز ( مخفف CC ) و تبدیل غیر هم مرکز ( ECC ) تولید می شود . آریا پلیمر سمنان تولید کننده لوله های برق پی وی سی با تولید و توزیع لوله درجه یک فشار قوی برق در خدمت شماست . جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرایط همکاری با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • انواع تبدیل در لوله کشی
  • انواع تبدیل از لحاظ متریال
  • انواع تبدیل از لحاظ نوع اتصال
  • قیمت انواع تبدیل لوله کشی

کارخانه لوله پی وی سی برق

انواع تبدیل در لوله کشی

انواع تبدیل در لوله کشی

تبدیل هم مرکز ( CONCENTRIC ) :

به تبدیلی تبدیل هم مرکز گفته می شود که مرکز ورودی و خروجی تبدیل در یک راستا باشند کاربرد این اتصال این است در صورتی که نیاز به این نباشد که کفی لوله هم سطح نباشد از این قطعه استفاده می شود .

تبدیل غیر هم مرکز ( ECCENTRIC ) :

از انواع تبدیل در لوله کشی , تبدیل غیر هم مرکز است , در این نوع دو قطر روی هم منطبق نبوده و دو لوله ای که توسط آن به هم متصل می شوند نیز هم مرکز نیست و از یک طرف دیواره در یک راستا قرار میگیرد که معمولا برای اتصال لوله های افقی که روی سطح هستند استفاده می شود.

انواع تبدیل از لحاظ متریال

تبدیل کربن استیل :

تبدیل ساخته شده از کربن استیل دارای غلظت کربن بالاتری بوده و برای کاربردهایی که نیاز به استحکام بالا باشد استفاده می شود .

تبدیل استنلس استیل :

کروم , نیکل و کربن ساختاری در اتصالات استنلس استیل به خصوص اتصالاتی مانند تبدیل لوله کشی به وجود می آورند که موجب طول عمر و دوام بالای آن می شوند به همین دلیل شرکت های صنعتی نیز هزینه نگهداری , تعمیر و سرویس کمتری را مشاهده خواهند نمود .

تبدیل پلیمری :

لوله های پلیمری جایگزین خوبی برای لوله های فلزی بوده که دچار خوردگی یا زنگ زدگی می شوند ؛ این لوله ها سبک و ارزان بوده و نصب آسانی دارند همچنین مقاومت بالایی در برابر خوردگی و ضربه داشته و رسوب ناپذیر هستند , از جملخ اتصالات پلیمری برای این لوله ها , تبدیل های پلیمری بوده که به بعنوان کاهش دهنده سطح مقطع لوله های اصلی و انشعابات آن استفاده می شود دو لوله با قطرهای مختلف توسط این رابط به هم متصل می شوند .

از دیگر تبدیل ها از لحاظ متریال می توان به نوع پلی اتیلن مورد استفاده در صنعت کشاورزی و ساختمان , تبدیل پلی پروپیلن مورد استفاده درتأسیسات ساختمانی , تبدیل PVC مورد استفاده برای اتصال لوله پی وی سی , تبدیل مسی برای لوله هایی از جنس مس , تبدیل گالوانیزه بری لوله های گالونیزه , تبدیل پوش فیت استفاده در فاضلاب ساختمانی اشاره کرد .

تولیدی لوله خرطومی برق

انواع تبدیل از لحاظ نوع اتصال

تبدیل جوشی لوله :

تبدیل جوشی در سایزها و ضخامت های مختلفمطابق با استاندارد ابعادی ASME B16.9 و استاندارد متریالی ASTM A234 برای کربن استیل و ASTM A403 برای استنلس استیل در انواع درزدار و بدون درز ساخته می شود .برای تولید تبذیل از برشی از لوله با سایز بزرگتر استفاده می شود و توسط روش فورج در دمای بالا به سایز کوچک تر می رسد , ابن تبدیل بسته به محل استفاده و خط لوله ای که باید در آن مورد استفاده قرار گیرند در انواع کربن استیل و استنلس استیل و سایزها و ضخامت های مختلف ساخته می شوند .

تبدیل ساکت ولو :

اتصالات ساکت ولد نوعی از اتصالات بوده که از درون این اتصالات یک قسمت فرورفتگی وجود دارد لوله ها می توانند درون این فرورفتگی قرار گیرند پس زا قرار گرفتن لوله درون این اتصالات از بیرون این اتصالات جوشکاری می شوند تا آب بندی مناسب صورت گیرد از اتصالا ساکت ولد در سیستم های لوله کشی و پایپینگ در صنایع مختلف و نیز خط های انتقال سیالات با فشار بالا مانند صنایع نفت و گاز , پتروشیمی , پزشکی و… استفاده می شوند .

تبدیل دنده ای  :

تبدیل دنده ای نوعی قطعه صنعتی بوده که ظاهری شبیه به یک مهره با انتهایی چند میلیمتری دارد ودر گروه اتصالات ابزار دقیق میل فیمیل یا بوشینگ های روپیچ تو پیچ قرار می گیرد این قطعه بسته به نوع کاربرد از اتصالات مختلف استنلس استیل , کربن استیل , PvC و… ساخته می شود .

قیمت انواع تبدیل لوله کشی

قیمت تبدیل برای آن دسته از کسانی که قصد تهیه انواع اتصالات لوله کشی را دارند اهمیت دارد توسط تبدیل می توان قطر لوله را افزایش یا کاهش داد و به عنوان یک اتصال دائم استفاده نمود عوامل مؤثر در تعیین قیمت انواع تبدیل در لوله کشی شامل مدل و شکل اتصال , سایز , کیفیت , نوع متریال و… می باشد .تبدیل های پلاستیکی قسمت مناسب تری داشته و قیمت تبدیل جوشی فلزی کمی گران تر است .

تولید زانو پی وی سی برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *