پی وی سی

انواع کوپلینگ در لوله کشی

انواع کوپلینگ در لوله کشی

انواع کوپلینگ در لوله کشی

کوپلینگ قطعه ای بوده که برای اتصال دو شفت به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال یکی از کاربردهای ان در راه آهن است هنگامی که می خواهد دو ریل را به هم متصل نمایند از کوپلینگ استفاده می کنند , دسته بندی های زیادی برای کوپلینگ ها با توجه به نوع عملکرد آنها وجود دارد به دلیل انواع مدل های کوپلینگ هر مرجعی به شیوه خاص آنها را دسته بندی و معرفی می کند اما ما در این مطلب انواع کوپلینگ در لوله را معرفی می کنیم . آریا پلیمر سمنان کارخانه تولید لوله برق pvc در راستای تولید لوله و اتصالات برق آماده همکاری با شما عزیزان است . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا همراه ما بمانید با  : 

  • کوپلینگ لوله کشی چیست و چه کاربردی دارد ؟
  • جنس کوپلینگ ها چیست ؟
  • انواع کوپلینگ در لوله کشی
  • موارد استفاده از کوپلینگ در لوله کشی
  • برندهای کوپلینگ لوله کشی

خرید لوله برق پی وی سی pvc

انواع کوپلینگ در لوله کشی

کوپلینگ لوله کشی چیست و چه کاربردی دارد ؟

کوپلینگ ها که با عنوان بوشن , سوکت و… شناخته می شوند نوعی اتصال می باشند که از آنها برای وصل کردن دو لوله هم سایز استفاده می شود ؛ نوع اتصال این سازه معمولا رزوه ای بوده این نوع اتصال ها آب بندی مناسبی ایجاد کرده و میزان نشتی را به طور قابل توجهی کاهش می دهند , این سازه در مواقعی که لوله دچار خوردگی و یا آسیب دیدگی شود مورد استفاده قرار میگیرد تا بدین طریق نشتی سیستم رفع شود .همچنین از آنها به جای اتصالات جوشی یا فلنجی برای وصل نمودن دو لوله استفاده می شود .

فروش عمده قوطی کلید پریز برق

جنس کوپلینگ ها چیست ؟

انواع کوپلینگ در لوله کشی را می توان در تمامی سایزهای مختلف لوله یافت و نیز شامل انواع جنس های abs , برنج , مس , نیکل- کروم , کربن استیل , استنلس استیل , فولاد گالوانیزه , کربن استیل , pvc و.. می باشد .

انواع کوپلینگ در لوله کشی

کوپلینگ ترمز دار :

از انواع کوپلینگ در لوله کشی , کوپلینگ یا بوشن ترمز دار است ؛ بوشن ساده وسط آن زاییده ای به اسم ترمز دارد که موجب می شود لوله از درون بوشن خارج نشود .

کوپلینگ تخت :

نوعی دیگر از کوپلینگ ها بی ترمز یا تخت است ؛ این دو کوپلینگ فاضلاب معمولا برای جاهایی که قرار ایت دو لوله به هم وصل شود اما دو سر دیگر لوله در جایی گیر است و نمی توان آن را حرکت داد استفاده می شود این نوع ترمز وسط کوپلینگ را ندارد و موجب می شود هنگامی که لوله از یک سر کوپلینگ داخل آن می شود حرکت کند  و از سر دیگر ان خارج گردد و هنگامی که محل های اتصال چسب کاری شد مجدد ان را به محل اتصال برگرداند .

کارخانه لوله خرطومی برق نسوز

موارد استفاده از کوپلینگ در لوله کشی

به انواع لوله کشی در کوپلینگ اشاره نمودیم ؛ اما اهمیت استفاده از این سازه در لوله کشی چیست ؟ و در چه مواردی استفاده می شود ؟ باید گفت که هنگام اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان برای اتصال به یکدیگر بیشتر به لوله هایی با ابعاد مختلف نیاز است به همین دلیل برخی از افراد برای اجرای کوپله های بیشتر لوله را به شکل دستی و غیر اصولی حرارت می دهند ؛ اجرای این امر غیر اصولی و غیر استاندارد موجب تخریب پلیمر شده و شبکه نیز به راحتی آب بندی نمی گردد به علاوه اینکه روش کوپله طول عمر لوله را کاهش می دهد ؛ هنگامی که قصد اتصال دو لوله فاضلابی به یکدیگر را داریم از کوپلینگ استفاده می کنیم زمانی که بخواهیم انتهای اتصالات که قطرشان با قطر لوله برابر بوده و وارد لوله نمی شود را به لوله اتصال دهیم برای ایجاد این اتصال از کوپلینگ استفاده می کنیم.

برندهای کوپلینگ لوله کشی

  • لاوین پلاست
  • پلیمر گلپایگان
  • یزد پلیمر
  • کوه بر و…
تولیدی زانو برق pvc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *