پی وی سی

سینی کابل برق چیست ؟

سینی کابل برق

سینی کابل برق چیست ؟

کابل برق یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در صنایع از آن استفاده می شود , کابل متشکل از یک یا چند رشته سیم تحت عنوان هادی بوده که از جنس فلزهای رسانا می باشند این رشته ها به هم تابیده شده اند و تمامی آنها توسط عایق پوشانده شده اند ؛ انواع کابل برق بر اساس ولتاژ کابل برق فشار ضعیف , فشار متوسط و فشار قوی است همچنین از لحاظ نصب نیز در دو نوع هوایی و زمینی تقسیم می شود ؛ برای حفاظت از این تجهیز از سینی کابل برق استفاده می شود . آریا پلیمر سمنان تولید کننده لوله و اتصالات برق pvc  با قیمت تولیدی خریداری کنید . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

 • سینی کابل برق چیست ؟
 • مشخصات سینی کابل برق
 • انواع سینی های کابل برق
 • کاربرد سینی های کابل برق
 • راهنمای خرید سینی های کابل برق
 • فواید و معایب استفاده از سینی های کابل برق

تولید کننده اصلی لوله برق pvc

سینی کابل برق

سینی کابل برق چیست ؟

وظیفه سینی کابل برق محافظت از کابل می باشد این سینی موجب می شود تا کابل ها از یکدیگر تفکیک شوند , سینی های کابل بیشتر از فلز آهن با روکش گالوانیزه مورد استفاده قرار میگیرند با این حال از جنس استیل و آهن رنگ شده و یا از جنس پلاستیک نیز ساخته می شوند.

مشخصات سینی کابل برق

سینی های کابل برق در اندازه های 100 , 150 , 200 , 250 , 300 , 400 , 500 تا 800 طراحی و ساخته می شودضخامت آنها نیز متفاوت استو با عرض های 150 تا 450 میلیمتر اجرا شده و از ورق های 1.25 تا 1.5 تولید می شوند این سینی ها شامل 500 تا 600 میل بوده و با ورق های 1.5 تا 2 میلیمتر ارائه می شوند جنس انها از فلزات مقاوم مانند استنلس استیل یا آلیاژهای آلومینیومی که توسط پوشش های اپوکسی پوشش داده شده اند .

انواع سینی های کابل برق

سینی کابل پی وی سی :

سینی کابل برق پی وی سی طول عمر کم و مقاومت ضعیفی دارد ؛ این نوع فقط برای سیم ها و کابل های سبک کاربرد دارد به این دلیل که به شدت شکننده بوده و طول عمر ان نسبت به کابل های گالوانیزه کم است از ویژگی های این نوع می توان به سازگاری با هر نوع شرایط آب و هوایی , سایزبندی مختلف و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار اشاره نمود .

سینی کابل گالوانیزه فابریک :

برای ساخت این نوع از ورق های گالوانیزه , جی آرپی یا استیل استفاده می شود بیشترین کاربرد این نوع در مکان های سرپوشیده مانند سوله ها و پارکینگ هاست .

سینی کابل رنگ پودری استاتیک :

از مهم ترین خصوصیات این نوع مقاومت بالا در برابر حرارت , رطوبت و اشعه ماوراء البنفش می باشد .

چند مدل لوله خرطومی داریم  ؟

سینی کابل آبکاری گرم :

از انواع دیگر سینی های کابل می توان به ضد زنگ بودن و مناسب محیط های اسیدی و مرطوب را نام برد

انواع مدل سینی کابل :

 • سینی کابل نردبانی
 • سینی کابل ساده
 • سینی کابل مشبک
 • سینی کابل کانالی
 • سینی کابل سبدی

کاربرد سینی های کابل برق

سینی کابل از جمله تجهیزات ساختمانی بوده که برای کابل کشی و سیم کشی ساختمان ها کاربرد دارد , سینی کابل ها علاوه بر اینکه سیم ها را در خود جای داده و مرتب سازی نموده موجب حفظ ایمنی سیم کشی ساختمان می شود از این تجهیز می توان در محیط و مکان های مختلف استفاده نمود ، کاربرد آن بیشتر در محیط هایی بوده که شامل آسیب دیدگی سیم برق هستند زانویی ها یکی از بخش های مهم این سینی محسوب شده ودر مسیر سیم کشی استفاده می شود , در کل سیم کشی های ساختمانی هیچ وقت به شکل مستقیم صورت نمی گیرد اگر قرار باشد کابل از گوشه و کنارها عبور کند نیاز به زانویی دارد زانویی ها در سبک های 90 درجه عمودی و افقی و 45 درجه عمودی و افقی دسته بندی می شوند .

راهنمای خرید سینی کابل برق

در وهله اول بهتر است هنگام خرید سینی کابل برق به ورق استفاده شده در آن دقت کنید کیفیت مواد اولیه در محصول نهایی بسیار حائز اهمیت است نکته دیگر نحوه ساخت سینی بوده که باید استانداردهای لازم در اجرای آن رعایت شود در کل عمر و کیفیت بالای ساخت نیز مد نظر قرار داده شود و اینکه نقشه طراحی سینی نیز باید به دقت صورت پذیرد تا محصول نهایی بیشترین کیفیت را داشته باشد .

فواید و معایب استفاده از سینی های کابل برق

از مهم ترین ویژگی های سینی کابل برق اتصال آسان آن می باشد این تجهیز مقرون به صرفه بوده و در مقایسه با روش های قدیمی شرایط بهتری داشته و هم مطمئن و نیز نصبی سریع دارد , به علاوه سینی کابل برای برنامه ریزی پروژه هایی که در طی زمان نیازهای متغیری دارند گزینه بسیار مناسبی محسوب شده و برای تعمیر و نگهداری قابل مشاهده هستند .

معایب سینی های کابل برق چیست ؟

تعمیر و نگهداری منظم برای ایمنی حائز اهمیت است زیرا سینی های کابل اغل در مکان های صعب العبور نصب می شوند از معایب سیستم سینی کف تخت می توان به این نکته اشاره نمود که این سیستم یک مشکل اساسی دارد اینکه رطوبت می تواند در این مدل سینی جمع شده و موجب خسارت آن شود .

تولید کننده قوطی کلید پریز نسوز در تهران  کجاست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *