پی وی سی

انواع واشر در لوله کشی

انواع واشر در لوله کشی

انواع واشر در لوله کشی

واشرها حلقه های نازک و مسطحی بوده که با داشتن یک سوراخ می توانند برای محکم کردن اتصالات مورد استفاده قرار گیرند ؛ این سازه ها برای جلوگیری از نشتی سیالات هم استفاده شده و به جای گسکت ها کاربرد دارند به علاوه اینکه به دلیل حذف اصطکاک و توزیع بار در یک منطقه استفاده می شوند ؛ قیمت انواع واشر در لوله کشی به ویژگی ها , قابلیت ها , ابعاد و اندازه , ضخامت , برند سازنده و کاربرد هایی که دارد می تواند مختلف باشد . آریا پلیمر سمنان تولید کننده لوله برق پی وی سی آماده همکاری با همکاران عزیز میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا همراه ما بمانید با  :

 • انواع واشر در لوله کشی
 • مهم ترین کاربرد واشرها
 • راهنمای خرید انواع واشر

خرید لوله برق pvc

انواع واشر در لوله کشی

انواع واشر در لوله کشی

واشر تخت :

یکی از پر استفاده ترین انواع واشر در لوله کشی , واشر تخت بوده که در دو نوع ساده و ضربه گیر تولید شده و برای افزایش استحکام و ایجاد فاصله مناسب در اتصالات مورد استفاده قرار میگیرد این واشر کمک می کند تا سطح صاف شده و فشار به شکل یکنواخت پخش شود .

واشر فنری :

واشر های فنری برای جلوگیری از شل شدن اجزای مونتاژ شده کاربرد دارند , آنها مانند فنر تحت فشار به سطح اتصال , نیروی بیشتری را وارد می کنند و از اتصال در برابر شل شدن در اثر ارتعاشات و خوردگی محافظت می کنند .

واشر منحنی :

واشر منحنی ساخت شده به شکل موجدار بوده و به عنوان جدا کننده یا فاصله دهنده کاربرد دارد .

واشر مخروطی :

این نوع شکلی شبیه مخروط داشته و در برابر نیروهای وارده مقاومت بالایی دارد .

واشر گنبدی :

این مدل شبیه واشر مخروطی است اما اضلاع گرد دارد ؛ واشر گنبدی قابلیت تحمل بار بالا و ایجاد سطح صاف دارند .

واشر فنری انگشتی :

این مدل واشر ساخته شده از سه فلنج منحنی بوده و برای کاهش ارتعاش و ساییدگی  نیز صدا مورد استفاده قرار میگیرد .

واشر قفلی و واشر قفلی تقسیم شده :

واشر قفلی به شکل شش برگ و یا بیشتر ساخته شده و برای جلوگیری از شل شدن دنده های مهره کاربرد دارد ؛ واشر قفلی تقسیم شده که با عنوان اسپلیت نیز شناخته می شود دارای دو لبه جدا از هم بوده که انتهای آن به طرف بیرون خم شده است .

واشر دم دار :

از انواع واشر قفل شونده واشر دم دار است ؛ این نوع برای نگه داشتن مهره در محل اتصال پیچ کاربرد دارد ؛ زبانه های ان را می توان خم یا درون شکاف وارد کرد تا قفل شوند .

واشر گرد دارای دماغه :

این مدل نیز از انواع واشرهای قفل شونده بوده که دارای یک زبانه یا دماغه روی سطح خود است , این دماغه برای قفل و و بست کردن استفاده می شود .

واشر قفلی دندانه داخلی :

این مدل که با نام واشر ستاره نیز شناخته می شود ؛ در قسمت داخلی خود دندانه هایی دارد که مانع از باز شدن مهره می شود این نوع نسبت به دیگر واشرها تحمل فشار کمتری دارد .

خط تولید لوله خرطومی برق

واشر قفلی دندانه خارجی :

از انواع واشر در لوله کشی نوع دندانه خارجی این محصول است که در سطح بیرونی خود دندانه دارند این دندانه های خارجی موجب می شوند که این محصول در برابر تنش پیچشی و فشاری مقاوم باشند .

واشر لب پر :

واشر لب پر در یک سطح خود دارای بریدگی بوده و یک دایره کامل نیست موارد استفاده از آن در مکان هایی است که دارای محدودیت و کمبود فضا هستند .

واشر مربعی :

این نوع واشر نیز دایره ای نبوده و چهار گوش و مربع شکل است , ساخت این نوع به طور معمول به صورت فولادی یا گالوانیزه است .

واشر با سوراخ چهارگوش :

واشر گرد با سوراخ چهارگوش بر خلاف واشر مربعی دایره ای شکل است اما سوراخ مرکز آن دارای سطح مقطع مربعی است این نوع برای اتصالات چوبی کاربرد دارد .

واشر آب بند :

این مدل به منظور آب بندی و جلوگیری از نشت سیالات و ارتعاشات مورد استفاده قرار میگیرد ؛ دراین مدل از یک لایه لاستیک مصنوعی به نام نئوپرین و یک لایه فلزی استفاده شده است .

واشر نعل اسبی :

واشر نعل اسبی با عنوان واشر سه گوش و واشر E نیز شناخته می شود و به عنوان واشرهای نگهدارنده شافت کاربرد دارند ؛ بدین طریق که با فشار دادن آنهادرون شکاف شافت می توان آنها را مونتاژ نمود .

وشر کیلنگریت :

ای واشرها از ورق نسوز کلینگریت ساخته می شوند ؛ این ورق ها از انواع ورق های نسوز با مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت بوده و از مواد مختلفی مانند پودر آزبست و برخی رزین ها ساخته می شود واشر کلینگریت یک واشر نسوز است .

مهم ترین کاربرد واشرها

 • جذب ارتعاشات و لرزش ها
 • ممانعت از نفوذ آب و مایعات
 • پوشش فضای خالی بین اتصال دهنده ه

راهنمای خرید انواع واشر

 • انتخاب واشر بر اساس نوع پروژه
 • داشتن مقاومت بالای واشر از لحاظ ضربه , خوردگی , فشار و..
 • توجه به جنس واشر
 • عدم قطعات اضافی یا پلیسه فلزی در واشر
 • توجه به برند تولید کننده
خط تولید قوطی کلید پریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *