پی وی سی

نقش آداپتور در لوله کشی

نقش آداپتور در لوله کشی

آداپتور در لوله کشی

در لوله کشی تنها لوله ها حائز اهمیت نیستند به همراه لوله ها اتصالات لوله از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که بدون استفاده از اتصالات هیچ لوله ای قابل نصب نیست ؛ اتصالات برای ارتباط بین لوله ها به یکدیگر امری ضروری محسوب می شود , انواع این اتصالات با کیفیت شامل آداپتورها , کوپلینگ ها , آرنج ها , تیزه ها , فلنج ها , دریچه ها , گیربکس ها و آستین ها و… وجود دارند که برای تنظیمات مختلف استفاده می شوند یکی از پر کاربردترین این اتصالات آداپتور در لوله کشی است که به کمک آن می توان فلنج های شبیه به هم و یا اتصالات فلنج دار یا غیر فلنج را به هم متصل نمود .

 • آداپتور لوله کشی چیست ؟
 • 3 نوع پر استفاده آداپتور  لوله
 • کاربرد آداپتور های تک لایه در سیستم لوله کشی
 • راهنمای خرید و استفاده آداپتور لوله کشی

خرید زانو پی وی سی برق

نقش آداپتور در لوله کشی

آداپتور لوله کشی چیست ؟

از انواع اتصالات تک لایه در لوله کشی آداپتور است ؛ به کمک آدابتور در لوله کشی می توان فلنج های شبیه به هم و یا اینکه اتصالات فلنج دار یا غیر فلنج دار را به هم وصل نمود , تولید این نوع اتصالات در سیستم لوله کشی در دو نوع است , نوع اول آداپتورهایی بوده که از آنها برای اتصال فلنج های متفاوت استفاده می کنند و به کمک نوع دوم می توان قطعات فلنج دار و غیر فلنج را به هم متصل نمود . به طور معمول آداپتورها را از مواد فولادی , چدن , پلیمر , آلومینیوم , برنز و مس می سازند .

3 نوع  پر استفاده آداپتور لوله

آدابتورهای لوله قفل :

این نوع برای اتصال لوله 6 اینچی برای تخلیه حوضه از هر اندازه کاربرد داشته که به اتصال مستقیم نیازمند هستند .

آداپتورهای لوله افست :

از این مدل برای اتصال 8 تا 10 اینچ لوله تک جداره به 9 اینچ , 12 اینچ یا 18 اینچ لوله استفاده شده برای حوضه های زهکشی و یا زهکشی هایی با سطح پایین استفاده می شود که نیازمند یک اتصال افست هستند .

خط تولید لوله خرطومی برق

آداپتورهای لوله نری و مادگی :

نوعی نری آدابتورها به گونه ای بوده که حداقل اتصالات لوله ها را از اتصالات لوله های زن بر روی فشار سنج و تنظیم کننده ها به اتصالات داخلی حجم مرده بر قرار می کنند ؛ نوع مادگی نیز از اتصالات لوله مردانه در لوله کشی توزیع گار به اتصالات داخلی حجم مرده یافت می شود و دارای کمترین اتصالات حجم می باشند .

مزایای آداپتور در لوله کشی

 • سبکی و کم وزنی
 • مقاومت در مواد اسیدی , قلیایی و شیمیایی
 • قابل بازیافت بودن
 • مدت عمر طولانی ( حدود 50 سال )

کاربرد آداپتورهای تک لایه در سیستم لوله کشی

از جمله کاربردهای آداپتور در لوله کشی آببندی کامل و مناسب , لوله ها , شیرآلات و رابط های اطمینان , استفاده در سیستم های لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان های مسکونی و اداری , به علت مقاوم بودن تا دمای 80 درجه سانتی گراد استفاده در سیستم های لوله کشی آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی و نیز اینکه ممکن است به علت اینکه لوله در شرایط مختلف آب و هوایی قرار میگیرد دچار انقباض یا انبساط شود در این شرایط می توان از آدابتور برای جبران تغییرات طولی لوله ها استفاده نمود ؛ استفاده در صنعت نفت , گاز , تولید خودرو و کشتی سازی از دیگر کاربردهای این تجهیز محسوب می شود .

راهنمای خرید و استفاده آداپتور لوله کشی

توجه به اندازه و کیفیت مواد مورد استفاده هنگام آداپتور  لوله کشی از پارامترهای مهم است همچنین در صورتی که قصد خرید آداپتور با رزوه مستقیم را دارید اطمینان حاصل کنید که ترکیب مورد استفاده با رسانه های سیستم و محیط زیست سازگار می باشد . از قرار دادن این قطعه در برابر نور خورشید به مدت طولانی جلوگیری کنید و از لوله و اتصالات دارای ترک استفاده نکنید .

برندهای معتبر آداپتور لوله کشی

 • آذین لوله
 • نیوفلکس
 • نیوپایپ
 • پلی ران اتصال
 • سوپرپایپ و…
قیمت خرید لوله برق پی وی سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *