پی وی سی

لوله پلیکا چیست ؟

لوله پولیکاچیست ؟

لوله پولیکاچیست ؟

امروزه در صنایع مختلف فلزات به طور خالص مورد استفاده قرار نمیگیرند و در فرآیند آلیاژسازی به ماده با خواص بهتر و کاربردی مؤثر تر تبدیل می شوند ؛ از ترکیب انواع پلیمر با یکدیگر آلیاژ به وجود می آید ، نکته مهم در تولید انواع آلیاژهای پلیمر عدم اتصال شیمیایی آنها در برقراری ارتباط بوده و مهم ترین ویژگی تولید آلیاژ پلیمر حفظ و بهبود خواص موادو نیز امکان تغییر در ساختار ان می باشد , یکی از آلیاژهای پلیمری لوله پولیکا می باشد که در انتقال آب و فاضلاب کاربرد دارد . آریا پلیمر سمنان کارخانه تولید لوله برق و اتصالات پی وی سی برق آماده همکاری با همکاران گرامی میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید  ویا همراه ما بمانید با :

 • لوله پولیکا چیست ؟
 • نحوه تولید لوله های پولیکا
 • انواع لوله های پولیکا
 • مزایا و معایب لوله های پولیکا
 • کاربرد لوله های پولیکا
 • انواع اتصالات لوله پولیکا

کارخانه لوله برق pvc

لوله پولیکاچیست ؟

لوله پولیکا چیست ؟

لوله پولیکا از آلیاژهای پلیمری بوده که کاربردهای بسیار زیادی دارد و از جمله مصارف آن می توان به استفاده در صنعت آب و فاضلاب اشاره نمود لوله های پولیکا به دو شکل PVC و UPVC در بازار موجود هستند .

نحوه تولید لوله های پولیکا

برای تولید لوله پولیکا در ابتدا کارخانه گاز طبیعی را گرم نموده تا گاز اتیلن تولید شود در ادامه کلرید سدیم الکترولیز شده تا کلر و آب بازی به دست آید سپس کلر و اتیلن به دست آمده را تحت فشار و گرمای زیادی تبدیل به وینیل کلرید می کنند  مولکول های وینیل کلرید به هم پیوند خورده و پودر نرم شده پی وی سی به دست می آید در انتها نیز این پودرهای نرم شده از طریق روش های فشاری یا اکستروژن به آلیاژ UPvC تبدیل می شود .

انواع لوله های پولیکا

لوله های پولیکا از لحاظ سایز و قطر :

لوله های پولیکا بر اساس اندازه با مقیاس های اینچ , میلیمتر و نیز سانتی متر محاسبه می شود مانند 20 , 25 , 32 , 40 , 50 , 63 , 75 , 90 , 110 , 125 و…. ، قط و اندازه لوله های پولیکا بر اساس اینچ 2/1 , 4/3 , 4/11 , 2/11 , 2/21 , 3 , 4 , 5 , 6 , 8 , 10 , 12 , 14 , 16 .

کارخانه لوله خرطومی برق

لوله های پولیکا از لحاظ فنی :

لوله هایی با مقاومت ضعیف :

این نوع لوله های متداول در بازار با سایزهای استاندارد بوده که دارای مقاومت پایینی هستند این نوع برای بخش تهویه و به عنوان ناودانی در اماکن مسکونی کاربرد دارند .

لوله های پولیکای نیمه قوی :

این نوع برای محافظات ساختمانی و بخش های فاضلابی مجموعه ها بسیار پر استفاده است .

لوله های پولیکای قوی :

این مدل برای محافظت از کابل های برق , انتقال اسیدها و بازها در کارخانه ها و نیز سیستم فاضلاب مور استفاده قرار میگیرد .

تولید کننده اصلی قوطی کلید پریز

مزایا و معایب لوله های پولیکا

ویژگی های منحصر به فرد لوله پولیکا باعث شده است تا این سازه امروزه طرفداران زیادی داشته باشد از مهم ترین مزایا و ویژگی های این لوله می توان عدم رسوب پذیری باکتری ها در آب و در نتیجه آلوده نشدن آب , مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی ؛ سبکی و حمل آسان در همراه با مقاومت بالا , نصب و اجرای آسان , مقاومت در برابر ضربه , عایق حرارتی و الکتریکی بودن , قیمت پایین , مقاومت در برابر حریق ع مقاومت در برابر زنگ زدگی , طول عمر بالا , عدم تغییر رنگ و مزه آب در حین عبور از آن و نیز اینکه این لوله ها سطحی صاف  و صیقلی دارند که به هیچ عنوان رسوب گرفته نمی شوند .

معایب لوله های پولیکا چیست ؟

 • عدم تحمل فشارهای زیاد و احتمال شکستن آنها
 • مقاومت کم در برابر ضربات ناگهانی
 • احتمال شکستن آنها در سرمای شدید و یخبندان
 • عدم استفاده از انها در مسیرهای دارای انحنا به دلیل انعطاف پذیری پایین

کاربرد لوله های پولیکا

 • انتقال آب و فاضلاب حمام , آشپزخانه , سرویس بهداشتی
 • انتقال سیم ها و کابل های ادارات برق و مخابرات
 • استفاده در سیم کشی زیرزمین ها
 • استفاده به عنوان ناودان خانه
 • استفاده به عنوان هواکش خانه

انواع اتصالات لوله پولیکا

اتصال چسبی :

پس از اندازه گیری و علامت روی سطح لوله و بریدن آن برای جازدن لوله مقداری چسب پی وی سی زده می شود تا بر داخل آن جا زده شود .

اتصال پوش فیت :

در روش اتصال پوش فیت انواع زانویی ها و درپوش های لوله پولیکابرای فیت کردن یا جازدن دو لوله مورد استفاده قرار میگیرد .

اتصال سه راه دریچه بازدید :

این نوع اتصال برای آزمایش آببندی و رفع گرفتگی کاربرد دارد , دریچه افقی در انتهای لوله های فرعی افقی فاضلاب نصب می گردندتا برای تمیز نمودن و رفع گرفتگی مجاری درونی لوله های فاضلاب موثر باشند .

سیفون ها :

این نوع اتصالات لوله های پولیکا مانع از برگشتن آب فاضلاب بوی بدو جانوران موزی از درون شبکه به داخل ساختمان می شود و در راه آب خروجی سرویس بهداشتی , حمام و آشپزخانه است .

از دیگر اتصالات لوله های پولیکا می توان به بوشن ها , تبدیل ها , سه راه خم , زانوها , چهارراه ها , موفه , فلنج ع کلاهک , بست پولیکا و کف خواب اشاره کرد .

تولیدی زانو برق pvc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *